با حضور استاندار هرمزگان و مدیر کل شیلات هرمزگان :

 

آغاز بهره برداری از بیش از ۸۰هکتار از اراضی پرورش میگو درسیریک

 

اقتصاد مقاومتی محوری اصلی برای فعالیت های شیلاتی است .

 

ظهر امروز با حضور استاندار هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین استان حدود  ۸۰هکتار از اراضی پرورش میگو شهرستان سیریک به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، استاندار هرمزگان در حاشیه مراسم این بهره برداری با بیان اینکه فاز اول این طرح در سال گذشته و مابقی آن امسال به زیر کشت رفته است گفت:این میزان بهره برداری در مدت دو سال گامی موفق برای بخش خصوصی و شیلات است .

دکتر فریدون همتی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار خوب و قابل قبولی در راستای اشتغالزایی، تولید و سرمایه گذاری در زمینه های مختلف شیلاتی از جمله پرورش میگو در استان هرمزگان وجود دارد تصریح کرد: نیاز است سرمایه گذاران توانمند در این عرصه شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه برای اجرای فزا دوم این طرح تاکنون حدود ۷۰  میلیارد ریال هزینه شده  است گفت: سال ۹۷ حدود بیست و دو میلیون بچه میگو در آن ذخیره سازی شد که پیش بینی می شود حدود ۳۶۰ تن میگو تا آذرماه از این مزارع برداشت شود .

محسن یکتا پور با بیان اینکه سایت های پرورش میگو شهرستان سیریک سهم قابل توجهی در اشتغال و تولید حوزه آبزی پروری استان هرمزگان دارد گفت: بی شک مجموعه شیلات هرمزگان از تمامی فعالیت های تولید و اشتغال زا در چارچوب قانون به صورت جدی حمایت خواهد کرد و یقینا اقتصاد مقاومتی محوری اصلی برای فعالیت های شیلاتی است .

وی با بیان اینکه آبزی پروری به خصوص صنعت پرورش میگو یک صنعت نوپا و رو به رشد در دنیا محسوب می شود و سیریک دارای پتانسیل های خوب در صنعت پرورش میگو است گفت: شهرستان سیریک با دارا بودن پتانسیل های پرورش می تواند یکی از قطب های پرورش میگو و جذب سرمایه گذاران و علاقه مندان پرورش میگو در کشور و حتی منطقه باشد .