به مناسبت پنجم آبان روز دریای تمیز،بندر پاکیزه:
پاکسازی بنادر صیادی استان هرمزگان به همت شیلات هرمزگان و جامعه صیادی

مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت تمیز بودن دریا و پاکیزگی بنادر صیادی گفت:در روز پنجم آبان نظافت بنادر صیادی استان با مشارکت جامعه صیادی و برخی از دانش آموزان و مسئولین مدارس در دستور کار شیلات هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، محسن یکتاپور با بیان اینکه خوشبختانه جامعه صیادی هرمزگان اهتمام خوبی در راستای نظافت بنادر و سواحل دارند گفت: نقش تعاونی های صیادی و مدیران بنادر صیادی در این مهم بسیار پررنگ است و انتظار می رود از این پس بیش از پیش به پاکیزگی بنادر و دریا توجه شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز دریای تمیز،بندر پاکیزه در بنادر صیادی استان هرمزگان از جمله بندر صیادی پشت شهر بندرعباس، بندرلنگه، سیریک،پارسیان،قشم ،میناب و ... گفت:همزمان با اجرای این برنامه در برخی از مدارس استان نیز مسابقات نقاشی با همین موضوع برگزار گردید.

مدیر کل شیلات هرمزگان آلودگي محيط زيست دريايي و بندري از عوامل  مهم به خطر افتادن صید و صیادی خواند و گفت: حفظ محيط زيست دريايي و بندري از ارکان صيد پايدار و اشتغال صيادي در نسل هاي آينده است که مشارکت کليه عوامل بهره بردار در اين زمينه، ضامن موفقيت سياست حفظ محيط زيست است .

یکتاپور تصریح کرد: در نوار ساحلي هرمزگان 22بندر و اسکله صيادي در حال فعاليت وجود دارد و با حمايت دولت و مشارکت بهره برداران، بنادر صيادي استان از جمله بنادر پاکيزه صيادي در سطح کشور محسوب مي شوند.