به همت شیلات هرمزگان برگزار شد:

برگزاری سمینار  تخصصی میگو استان با محوریت مدریت بهینه مزارع پرورش میگو

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از برگزاری سمینار  تخصصی میگو استان با محوریت مدریت بهینه مزارع پرورش میگو به همت اداره کل شیلات هرمزگان و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان،مرکزتحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و بخش خصوصی با حضور فعالین این صنعت در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،علی کریمی در این سمینار با اشاره به ظرفیت های آبزی پروی شیلات هرمزگان و همچنین سهم 50 درصدی شیلات هرمزگان در تولید میگوی کشور گفت: رکوردار کشور در تولید میگوی پرورشی برای دومین سال متوالی و کسب مقام اول تولید میگوی پرورشی توسط استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران جدید،رکورد دار کشوری تولید در هکتار با تولید 20 تن میگو در هکتار و .. تنها بخشی از موفقیت های استان هرمزگان در حوزه آبزی پروری است .

وی با اشاره به سه هزار و 360 هکتار مزرعه زیر کشت در استان هرمزگان طی سال 96 رشد 230 درصدی در تعداد مزارع فعال، افزایش سایت های فعال از 5 سایت به 9 سایت، رشد 100درصدی در تولید در هکتار، رشد22درصدی در تعداد مراکز تکثیرو لایروبی سایت های پرورش میگو تیاب و سایه خوش بخشی از اقدامات و دست آوردها ی استان هرمزگان در صنعت پرورش میگو طی سال های اخیر خواند.

کریمی با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و 224میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی شده است افزود میانگین ذخیره سالزی میگو در مزارع در سال گذشته 328هزار قطعه در هر هکتار بوده است

گفتنی است در  این سمینار  تخصصی دکتر ستهی از کشور هندوستان به عنوان مدرس مطالبی را در رابطه با مدریت بهینه مزارع پرورش میگو با رویکرد ایمنی زیستی ارائه نمودند.