باحضور مدیر کل شیلات  هرمزگان و بهره برداران صورت گرفت:
نشست دو روزه فانوس ماهیان با هدف بررسی و ارائه راهکار

مدیر کل شیلات هرمزگان از برگزاری نشست دوروزه فانوس ماهیان با حضور مجری طرح توسعه صید فانوس ماهیان کشور،معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و جمعی از بهره برداران و مالکان شناورهای فانوس ماهیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،سید پرویز محبی با بیان اینکه توسعه صید فانوس ماهیان از پروژه های خوب به اجرا در آمده در دولت تدبیر و امید است گفت: خوشبختانه این پروژه برکات زیادی از جمله ایجاد اشتغال،افزایش چشمگیر تولید و بهره بردای از منابع کمتر برداشت شده،افزایش ارز آوری،بهبود وضعیت کارخانجات پودر ماهی به ویژه در شهرستانهای قشم، جاسک و بندرعباس و ... را برای استان به دنبال داشته است.

وی  با تاکید بر استفاده از این ظرفیت عظیم در جهت اشتغالزایی، گفت: در صورت برداشت نکردن توسط کشور خودمان ، یا در آب‌های آزاد توسط کشورهای همسایه صید می‌شوند و یا باتوجه به اینکه طول عمر این آبزی کمتر از یک سال است به صورت طبیعی هدر می‌روند.

مدیر کل شیلات هرمزگان خاطر نشان شد در این نشست دو روزه در راستای اجرای سیاست های سازمان شیلات ایران با تشکیل کارگروه های موثر به بررسی و ارائه راهکار های مناسب برای توسعه صید فانوس ماهیان و مرتفع سازی موانع تولید و توسعه در این زمینه پرداخته شد.

محبی ممنوعیت صید یک ماهه برای شناورهای فانوس ماهیان،ارتقای کنترل ها و نظارت ها بر صید فانوس ماهیان،ایجاد و ارتقای ارزش افزود فانوس ماهیان،توسعه صیدگاهی،حجمی کردن مجوز های صید فانوس ماهیان و  ارتقای و توسعه زیر ساخت های بندری را از اهم موارد مطروح در این نشست خواند.

گفتنی است هرمزگان از جمله استان‌های مهم در حوزه صیادی وتامین آبزیان برای سفره ایرانیان به شمار می‌رود، در این استان علاوه بر برداشت از منابع طبیعی آبزی، پروژه‌های پرورش ماهی و میگو در مزارع و محیط های پرورشی نیز به طور گسترد‌ه‌ای جریان دارد .