بازدید مدیرکل شیلات هرمزگان از روند صید میگو در استان

مدیرکل شیلات هرمزگان از روند صید میگو و ماهی در صیدگاه های واقع در محدوده بندرعباس در آب های خلیج فارس بازدید کرد.

به گزراش روابط عمومی شیلات هرمزگان، دکتر عبدالرسول دریایی در این بازدید با اشاره به صید بالغ بر 313 هزار تن آبزی در هرمزگان طی سال 98 گفت: خوشبختانه استان هرمزگان توانسته به نحو خوبی از ظرفیت های شیلاتی موجود استان بهره برداری کند.

وی تصریح کرد: استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع، انجام گشت‌های هدفمند و مشترک با دریابانی، بازدید منظم کارشناسان صید و پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب و خارج از محدوده تعیین‌شده از اهم اقدامات مدیریتی برای مدیریت بهتر فصل صید میگوی جاری خواهد بود.

مدیرکل شیلات هرمزگان  از مسئولان محلی استان، استانداری، دریابانی، یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات، مسئولان قضایی و سایر ارگان های ذیربط، صیادان و بهره برداران که در اجرای این مهم گامی موثر در تحقق سیاست های مدیریت صید شیلات در جهت حفظ ذخایر آبزیان استان هرمزگان بر می دارند تقدیر و تشکر کرد .

وی تصریح کرد در فصل صید میگو سال جاری با حضور حدود 200 فروند شناور لنج میگو گیر،  تاکنون بالغ بر هزار و 300 تن انواع میگو صید شده است که این میزان در سال گذشته و در مدت زمان مشابه حدود هزار و دویست تن بوده است.

گفتنی است استان هرمزگان با توجه به  طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور مجاز و۳۲ هزار نفر صیاد به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود .