بازدید میدانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از روند آماده سازی مزارع پرورش میگو در بندرلنگه

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سفر به بندرلنگه از سایت هزار هکتاری احداث مزارع پرورش میگو حسینه بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان؛ دکتر ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در  سفر به شهرستان بندرلنگه با حضور در بخش شیبکوه این شهرستان از سایت هزار هکتاری احداث مزارع پرورش میگو حسینه در این بخش بازدید و از نزدیک در جریان احداث مزارع و ایجاد زیرساخت ها قرار گرفت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در این بازدید اظهار کرد: روند آماده سازی اراضی پرورش میگو و ایجاد زیرساخت ها نظیر کانال های انتقال آب، نصب ژنراتورها و ایجاد زیرساخت های برق رسانی در سایت ۱۰۰۰ هکتاری حسینه از سرعت چشمگیری برخوردار است .

وی افزود: با روند مناسب ایجاد زیرساخت ها و آماده سازی مزارع فاز اول سایت ۱۰۰۰ هکتاری حسینه به میزان ۴۰۰ هکتار در آینده نزدیک آبگیری و شروع به لارو ریزی و پرورش میگو می شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان ادامه داد: با عملیاتی شدن روند پرورش میگو در فاز اول سایت حسینه شاهد ایجاد فرصت های شغلی مناسبی و تولید میگو خواهیم بود .

حیدری خاطرنشان کرد: به ثمر نشستن طرح های شیلاتی در شهرستان بندرلنگه از مطالبات جدی دکتر همتی استاندار هرمزگان است که با حمایت های بی دریغ وی از بخش تولید استان شاهد به ثمر نشستن طرح های مهمی در حوزه شیلات هستیم.