پيام تبريك مدیر کل شیلات هرمزگان به مناسبت روز عرفه و عيد سعيد قربان مدیر کل شیلات هرمزگان طی پیامی به مناسبت فرارسيدن نهم ذی‌الحجة‌الحرام روز پرفضيلت و معنوی عرفه و دهم ذی‌الحجة‌الحرام روز عيد سعيد قربان اين دو روز بزرگ دينی را به عموم ملت ايران به ویژه جامعه شیلاتی استان هرمزگان تبريك گفت.


 به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، در متن پیام دکتر عبدالرسول دریایی مدیر کل شیلات هرمزگان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 ماه ذی الحجه ماه خدا و از شهور محبوب در نظر ودیدگاه حضرت باری تعالی است و به واسطه وجود روزهای بزرگ وسرنوشت ساز در زندگی مسلمانان ازاهمیت بسزایی برخورداست. عید سعید قربان زیباترین تجلی ایثار از خودگذشتگی بندگی و عبودیت است و عید قربان یاد آور آزمون سخت الهی است که با دل کندن از تعلقات دنیوی و قربانی کردن هواهای نفسانی طریقه ی راستین طاعت بندگی و رهایی از دلبستگی های دنیوی را به انسان ها آموخت .

 عید قربان روز بزرگداشت رهایی انسان از اسارت نفس و شکوفایی ایمان و اعمال صالح است و به عبارت دیگر عید قربان نماد پاکی و پاکیزگی، آزادی و آزادگی و فرصتی ارزنده و ارزشمند برای ایجاد تغییر و تحولی ابراهیمی در فطرت انسان ها و منشاء فیوضات و عنایات الهی بر بندگان صالح، مطیع و مومن است. روز نهم ذی‌الحجه روز عرفه و از اعیاد عظیم است، هرچند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود خوانده و مؤید جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده‌تر و در خشمناکترین اوقات خواهد بود. عرفه روز نیایش، روز استغفار، روز تجدید عهد بندگی با خداست که درآن دستان گنهکاران به امید بخشایش وعفو ورحمت به آسمان بلند می شود و خوشا به حال آنان که باقلبی سلیم ودلی آکنده از ندامت گذشته و اخلاص به سوی حضرت حق رهنمون شده باشند که دراین صورت اجابتش به حول وقوه الهی قطعی خواهدبود.

اینجانب به عنوان خدمتگزار خانواده بزرگ شیلات و به نمایندگی از ایشان روز نهم ذی‌الحجه‌، روز پرفضيلت و معنوی عرفه وهمچنين روز دهم ذی‌الحجةالحرام، عيد سعيد قربان را به عموم ملت شريف و مسلمان ايران بویژه جامعه شیلاتی استان هرمزگان تبريك و تهنيت عرض كرده و از خداوند منان مسئلت داريم اين ملت را در زير سايه پيروی از معارف جوشان اسلامی مؤيد بدارد و در اين روز فرخنده به همه مسلمانان در جوار قرب خود جايگاهی شايسته تعيين فرمايد.
عبدالرسول دریایی
 مدیر کل شیلات هرمزگان